Prevence

Prevence je v dnešní době bohužel pojmem, kterému se příliš uživatelů PC nevěnuje, popř. věnuje jen částečně. Je důležité si uvědomit, že pouze nainstalovaný antivirový program (v lepším případě i pravidelně aktualizovaný a správně nastavený) je sám o sobě nedostatečnou prevencí. Příliš nepomůže ani osobní firewall (obzvlášť pokud uživatel nepozná, co je legální a co ilegální síťová komunikace), popřípadě software pro odstraňování „špionů“ a havěti, která uživatele otravuje vyskakující reklamou na ploše Windows či během surfování po Internetu.

Proč je výše uvedené nedostatečnou prevencí? Jde totiž pouze o „hloupé“ programy a „smysl života“ jim dává až UŽIVATEL a ten je právě kamenem úrazu :-) Většina uživatelů se na výše uvedené programy plně spoléhá a nechává celou tíhu osudu na nich. Ve většině případů vede tento přístup k tomu, že dříve nebo později je PC takového uživatele totálně „prošpikováno“ havětí.

Je tedy nutné, aby UŽIVATEL nebyl pouze uživatelem, ale POUČENÝM UŽIVATELEM. K tomu snad dopomůžou právě tyto stránky.

Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>